www.veragelinlik.com

Gelinlik Alan Çiftlere Balayı Vera Gelinlik'ten

Slide background

Batı Kapadokya Videoları

Kurumsal video çekimlerinizin yanı sıra Kapadokya'nın diğer yarısı Bati Kapadokya tanıtımlarını da üstlenmek arzusundayız. Bu noktada grubumuzla beraber çeşitli kısa ve tanıtıcı videolar çekeceğiz. Yine bu videolara Batı Kapadokya Video, sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kendi Çekim Videonuzu Gönderin

Videonuzu bize göndermek için iletişim bağlantısını kullanabilirsiniz.

Tahir Dinç Aksaray Fotoğraf Stüdyosu

Hedef Değişikliği Mesele New York Gelinlik

İşin temelinde ülkemiz dünyanın önemli stilistlerini barındıran tekstil ülkesi. Bu zamana kadar ihracat arzusuyla turizmde varlık çalışması yaptım, bazı taşları yerinden oynatmam gerektiğinde ise bu hayal tekstil olarak yeniden şekillendi.

Gelinlik üzerinde Ferhat Altay ile bir çok yazılım yazdık. İlgili yazılım sürecinde Fransa, Amerika ve İngiltere üzerinde düğün alışveriş portallarını inceledik. Şu an gelmiş olduğumuz yazılım seviyesinde her hangi bir çalışma göremedik. Bu sebeple Türkçe yaptığımız çalışmayı ilk olarak İngilizce ve ilk bölgesel çalışmasını da New York olarak belirledik. İlgili çalışmanın gelişim süreci bizi muhteşem heyecanlandırıyor.

Mağazalar + Mağazada Bulunan Modeller + Stistler + Stilist Puanlamaları + Markalar + Marka Puanlamalar + Yapay Zeka ve Content Marketing süreciyle bekle bizi New York. %70‘lik kısmını tamamladığımız yazılımın arayüzünde değişikliğe giderek İngilizce yayına vereceğiz. İlk çalışmamız New York’ta hizmet veren Gelinlik Mağazaları ile ilgili tüm public verileri paylaşmak. Daha sonrasında yazılımımızın can alıcı noktası devreye girecek ve bir şekilde başarıya ulaşacağız.

Elbette olay çok zor. Büyük bir pazar ve oradaki varlık çalışmamız çok enerji isteyecek. Rekabetinde oldukça yorucu olacağı kesin. Ama biz en iyiyi ortaya koyarsak neden olmasın.

İyilik Yap Evren Ödesin

İnsanlığa yapacağınız her katkı başlangıç noktasına dönme eğilimindedir. Bu kesin ve kati bir ifadedir. İlk web sitesi tasarlamaya başladığımda insanların istediği bilgiyi olabildiğince hızlı şekilde kullanıcılara ulaştırmaktı. Bu şekilde geçen yıllarda bir çok fırsat elime geçse de o yüksek meblalarda gelirlere maalesef kavuşamadım. Fakat; şu kesin bir ifade ki hedefinde başarı yatması en temiz hedef.

Ankara Gelinlik Meselesi

İç Pazarda bazı önemli gelişmeler oluyor. Bunların başında piyasayı daha net anlamak için Gelinlik ve Organizasyon isminde Gelinlik.org web sitesini aktif hale getirdik. Bu şekilde iç piyasadan alacağımız dönütlerle yurtdışında daha başarılı çalışmalara imza atabileceğiz. İlgili çalışmalarla ilgili öneri ve talepleriniz olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.

Aksaray Üniversitesi ve Aksaray’ın Geleceği

2006 yılında açılan Aksaray üniversitesi, Enformatik verilerine göre 401,32 puan ile Türkiye sıralaması 77 olmuştur. Oldukça kısa sürede 150 üniversite arasından 77. sıraya gelmek başarı gibi duruyor. En kısa sürede ilk 50 ve ilk 10 sıralar içerisinde yer almasını temenni ediyoruz. Bu konuda başta Prof. Dr. Yusuf Şahin olmak üzere tüm öğretim kadrosuna iş düşüyor. Aksaray’ın öz markaları ve yerel işletmeleri Aksaray Üniversitesine sahip çıkmak zorunda.

Eğitim Kalitesi En Büyük Gelişmedir

Boğaziçi Üniversitesi’nden Turizm yeterlilik alırken keşfettiğim şey, “Başarılı Öğretmen Nasıl Olunur?” kavramıydı. Elbette Bülent Ecevit Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği okurken aldığım eğitimde çok iyi öğretmenlerle karşılaştım. Fakat; Boğaziçi eğitim sürecinde 300 kişilik sınıfın tam anlamıyla derse katıldığı, beyin fırtınalarının olduğu, anı ve hayat tercübelerinin harmanlandığı, arka fonda klasik müziğin yer aldığı, güçlü bir ses tonu ve size “50 yıl turizmde çalıştığınızda öğrenebileceğiniz bir çok çıkarıma 3 ay da öğreteceğim.” diyen bir güdüleme ile unutamadığım bir süreçtir.

Herşeyin başı iyi bir eğitim fakat bunu nasıl anlarız? Çok basit bir kere tüm eğitmenlerin başındaki kişinin şunu söyleyebiliyor olması gerekir “Biz Türkiye’nin en iyi öğretmenlerini yetiştireceğiz.” Her bir öğrencimiz İvan Pavlov’un yaptığı deneyler tarzında çalışmalar yapacak ve cevapsız da olsa kuramsal sorular sorabilmesi gerekir.

2015 yılı 3. çeyreğinde Türk SEM olarak Google Türkiye‘ye bağlı ajanslar arasında 1. olmuş iş yükümüz haylice artmıştı. Aynı dönem şahsi bir asistan almaya karar verdim. Yaklaşık 10.000 başvuru geldi ve ilgili başvurulardan 5 kişi ile ayrı ayrı çalışma imkanı elde ettim. Şunu belirtebilirim ki eğitimin ürünü olan bu öğrenciler yoğun ticaret dünyasına genel olarak hazır değildi. Bunun başlıca nedenlerine değineceğiz.

Bu zamana kadar yanımda şahsi asistan olarak çalışan bir çok kişi Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden, en büyük holdinglerine kadar geniş bir yelpazede iş imkanı buldular ve şu an görevlerini başarıyla yerine getirdiklerine eminim.

 • Başarı Açlığı – Ticaret dünyasında şu kesin bir kavram ki o da çok çalışmak gerektiği. Bu da ancak içsel güdülenme ile olur. İçsel güdülenme başarının içselleştirilmesi ile gerçekleşebilir. Bu kişisel kazanım ise kritik dönem kazanımıdır.
 • Kademeler Mantığı – Hiç bir başarılı kurum size ilk etapta kritik bir konumu sunmaz. Elbette aşamalı olarak üstlenilecek görevler ve sonuçları gereklidir. 4 yıllık Bilgisayar Mühendisliği bitirilmiş olunsa bile işlevsel ticaret savaşında en büyük dilimi maalesef oluşturmuyor. Üniversiteden daha önemli olan tek şey ise kişinin ticaret kişiliğidir. Yani; biz buna deneyim diyoruz ama aslında tam olarak deneyim kelimesi “Kalite” felsefesini benimsememiş kişilerin yaptığı hatalar sonucu ödediği diyetlerdir. Kişi hataların cezasını çekmeden deneyim elde edebilir. Bu da yine ancak 0-12 yaş arasında aileninde içinde olduğu komplike eğitim sistemiyle oluşur.
 • Görev Tanımı – Değişken dünyada çoğu zaman görevler tanımı değişkenliğe uğrar ve buna ayak uydurmak gerekir. Üniversiteyi yeni bitirmiş birisi şunu unutmamalı ki her kademede yer almalıdır. Turizm okuyan bazı arkadaşlar geliyor ve hayallerinin bir otelin müdürlüğünü yapmak olduğunu söylüyor. Fakat; kişi sadece muhasebe departmanında çalışmış ve tüm deneyimi o. Bu şekilde müdür olunmaz, olunsa da başarılı müdür olunmaz. Kendisine 10 yıl vermeli ve tüm departmanlarda çalışması en son ön büro müdürlüğü sonrası doğru koşulları sağlayıp müdürlük anını beklemelidir.

Konumuz Aksaray Üniversitesi

Eğitim konusunda durumu çokta detaylandırmak istemiyorum. Konumuz olan Aksaray Üniversitesi’ne dönecek olursak en kritik temel hatalarını belirtmek istiyorum.

Aksaray Üniversitesi Öğrenci Sayısı : 24.633

Aksaray Üniversitesi girişi 2 kısımdan gerçekleştirilebilir durumda. Fakat bunlardan sadece Adana yolu üzerinde bulunan giriş kısmı açık. Bu kısımdan giriş ise oldukça uzun bir yola tekamül ediyor. Eğer giriş kısmı Yavuz Sultan Selim mahallesi tarafında olsa mesafe oldukça kısalacak. Sadece 1 güvenlik görevlisi ile kaç hayat kurtaracağımıza bakalım.

Adana Yolu girişi ile Yavuz Sultan Selim girişi arasında yaklaşık olarak araç ile ulaşımda 12 dakikalık bir mesafe kısalması gerçekleşiyor. Bir öğrenci üniversiteye 180 kere gider. 180 gidiş + 180 dönüş = 360 yolculuk yapar. 360 Yolculuk X 12 Dakika = 4.320 dakika (72 Saat) sadece 1 öğrencinin 1 yılda yolda ekstra geçen süresidir.

72 Saat X 24.633 Öğrenci = 1.773.576 Saat toplamda (ekstra) yolda geçen süre olarak görünüyor.

1.773.576 Saat – 73.899 Gün – 202 Yıl – 2.5 Ömür

Aksaray Üniversitesinin sadece giriş kısmındaki handikaptan dolayı 2.5 ömür her yıl tamamen boşa gidiyor. Bunun çözümü Yavuz Sultan Selim girişini aktif hale getirmektir.

Ulaşım ve Toplu Taşıma

Alt yapı sisteminin önemini Amerika’da 100 yıl önce keşfettiler ve günümüzde biz bu Alt Yapı organizasyonunu hala gerçekleştirmiyoruz. Aksaray’a bir belediye başkanı gelmeli ve tüm alt yapıyı baştan yapmalıdır. Nitekim bunun zamanı çoktan geldi. Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer‘e bu konuda çok iş düşüyor.

Şu kesin bir duran bir kavram ki Hastane’den Başlayan Tramvay şu duraklara uğrayacaktır.

 • Hastane
 • Kültürpark (Lunapark Girişi)
 • Kültürpark (Adese Girişi)
 • 40 Metrelik (Paşacık Girişi)
 • Alparslan Türkeş Bulvarı
 • Öğretmen Lisesi
 • Yavuz Sultan Selim Girişi
 • Üniversite
 • Sanayi
 • Organize Sanayi

İlgili güzergahtaki tramvay çok değil yakın bir zamanda mecburi hale gelecek. Şimdiden planı ve projesini çizmek öncelikle Belediye’nin öncelikli görevlerinden. Elbette projeyi hayata geçirmek zorunda kaldıkları bir gün gelecek. Hem bu tramvay sayesinde yılda kaç yüz milyon dakikanın kurtulacağını hiç hesaplamıyorum bile.

Şu kesin bir veri ki Aksaray Üniversitesi büyüyor. Organize sanayi Türkiye ve Dünyaca ünlü ciddi markaları barındırıyor. Aksaray kış nüfusu yarım milyon civarında yaz nüfusu ise 750 bin civarında olduğunu tahmin ediyorum.

İlgili üniversite, hastane, organize sanayi ve sanayi için servis, toplu taşıma ve kişisel araçlarla ekstra olarak harcanan oldukça yüksek bir yakın maliyeti var. Bu yakıt maliyetinin ülke ve Aksaray içerisinde kalmasının ciddi bir ekonomik boyutu olacağı kesin.

Vera Gelinlik Mağazası Yol Tarifi

Vera Gelinlik; Konya, Nevşehir ve Niğde‘den gelen yüzlerce çifte her yıl mağazalarına getirdikleri 200 farklı modelle hizmet vermeye devam ediyor. Aksaray’da çevre illerden gelen çiftlerimize hizmet veren bir mağaza olması çok hoş. Bunun için Vera Gelinlik ailesi canla başla çalışmaya ve en trend ürünleri temin etmeye devam ediyor.

Aksaray Gelinlik Mağazaları

Aksaray Vera Gelinlik Mağazası = Yol Tarifi Al
İletişim ve Rezervasyon = 0553 472 48 20

Tatil Panosu Kapadokya Makalesi kısmında belirttiği gibi bazı çalışmalara başlanacak. İlgili çalışma Kapadokya’da Bir Otel + Vera Gelinlik’ten Gelinlik + Anlaşılacak En İyilerde Bir Fotoğrafçı + Balon Turu içeren 4’lü balayı paketi.

Kapadokya Balayı Paketi

Bu paket çalışmasını tamamladığımız zaman Türkiye’nin balayı için en güzel destinasyonlarından biri için güzel bir katkı sağlamış olacağız. Gelinlik Mağazası tamam, Muhteşem bir otel tamam geriye sadece ilgili paket için bir fotoğrafçı ve balon turu kalıyor. Diğer 2 anlaşmayı da tamamladık mı “Kapadokya Balayı Paketi” çalışmasını tamamlamış olacağız.

TÜRSAB kısmını hallettikten sonra geriye çok bir sorun kalmıyor. Aksaray’dayken Kapadokya‘dan tam anlamıyla gurur duyacağım çalışmalar yapmak niyetindeyin. Bu konuda keyifli bir süreçte bizi bekliyor.

Niğde Gelinlik Nereden Alınır?

Çevre iller Konya, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir‘e eşit mesafedeki uzaklığından dolayı Aksaray’da açılan Vera Gelinlik her yıl mağazasına 200 yeni model getiriyor. Bu konuyu da Vera Gelinlik – Niğde sayfasına özel olarak kaleme aldım.

Niğde, Aksaray arası mesafe yaklaşık 1 saatlik oldukça kısa bir mesafeye sahip. Bu sebeple Niğde’den, Aksaray’a gelinlik seçimi için gelebilirsiniz. Vera Gelinlik mağaza olarak 400 m2’lik geniş bir alana sahip. Mağazaya gün ışığı girmemektedir ve ışıklandırması düğün salonu tonlarıyla aynıdır.

Düğün Salonu ve Gelinlik Mağazası Işıklandırması

Gelinlik mağazalarına ulaşan gün ışığı gelinliğin görünümüne etki etmektedir. Fakat düğünler gece veya gündüz ise kapalı ortamlarda yapılmaktadır. Bu sebeple “Gelinliği mağazadan aldığımda yakışmıştı, fakat; düğün salonunda tam istediğim gibi durmadı.” sorunu yaşamazsınız. Vera Gelinlik’te tam olarak nasıl gördüyseniz düğününüz sırasında da aynı görünecektir.

Model Seçimi ve Uzman Bilgisi

Vera Gelinlik alanında uzman bir işletmedir. Bir çok farklı temel değişken kritere göre en doğru gelinlik seçimi için sizleri yönlendirir.

Aksaray Emlakçılar Listesi

Geçenlerde Aksaray emlak firmalarıyla alakalı telefon numaraları lazım oldu ilgili bir kaynak yoktu bu yüzden ufak bir liste yapayım burada kalıcı olarak kalsın istedim.

Dinç Emlak – Eğer dükkanınızı kiraya vermek istiyorsanız Dinç Emlak size yardımcı olacaktır. Mehmet Dinç kendisi akrabamız olur düzgün bir işletmedir.
(0382) 213 05 07

Ekinox Emlak – (0382) 212 00 20

Kaçmaz Emlak – 0505 576 26 90

Yenikent Emlak – 0535 744 71 48

Ulu Emlak – 0542 544 25 71

Gül Emlak – 0505 465 42 61

Özata Gayrimenkul – 0544 270 03 00

Sırdaş Emlak – (0382) 213 59 00

Artı Gayrimenkul – (0382) 213 09 99

2A Gayrimenkul – (0382) 201 01 33

Kılıç Gayrimenkul – 0541 864 08 41

15 yıllık İstanbul sürecinde bir dönem Babacan Holding ile çalışma fırsatı buldum. Babacan Holding’e ait Babacan Yapı’da yaklaşık olarak 2.000 – 10.000 arası satılık konutu olan dev bir inşaat firması. Emlak işi gerçek anlamda zor bir süreç tüm ilgili arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. Eğer eksik olduğunu düşündüğünüz bir firma varsa bunu bizlere iletişim kısmından iletebilirsiniz.

Youtuber ve Blogger Arasındaki Temel Farklar

Uzunca bir süre ODP bünyesinde hem “Web Günlükleri (Blog)” editörü hem de “Video Sağlayıcıları” kategorilerinde editörlük yaptım. Bu konuda henüz yolun başında olan arkadaşlar için tavsiye içeren bir yazı yazayım hemde aradaki farklara bir göz atalım istedim.

Bizim 5 yıl önceki bildiğimiz web mantığı 3 ayrı parçaya bölündü. Bunlardan bir tanesi bildiğimiz Web, ikincisi Sosyal Medya ve üçünçü olarak Uygulama dünyası oldu. SEO konusunda fikir isteyen arkadaşlara net cevabım ya kendilerine bir uygulama ya da Youtuber konusunda geliştirmeleri oluyor. Youtuber konusu son dönemlerde oldukça revaşta olan bir iş dalı olarak duruyor. Fakat; işin benim gibi daha çok teknik kısmında yer alıyorsanız Uygulama Geliştirme daha mantıklı olacaktır.

İyi bir youtuber olmak için öncelikle yazma yani Blogger safhasından geçmeniz gerekir. Aksi taktirde bir metin oluşturamaz iseniz yapımlarınız ya çok izlenmez ya da izleyici kitlesi yaş ortalaması düşer. İyi bir metin ile yapılan çalışmalar başarılı olmaya daha yakındır. Bunun için Youtuberlıkla alakalı ilk tavsiyem kendi başınıza senaryo yazmanız olacaktır.

Youtuber konusunda bir çok altın ödül alan sevgili kardeşim Aytaç Aydın‘da bu konuda bana katıldığını düşünüyorum. Nitekim Barış Özcan tarzında yayın yapan Youtuberların yapımlarının ne kadar başarılı olduğunu görüyoruz. Bunların hepsi kaliteli metin ürünleridir. Yazma, okumaktan daha üst bir seviyedir. Yazmanın da üst seviyesi Değerlendirme yer almaktadır ve en üst seviyedir. Fakat Değerlendirme seviyesi için Okuma, Yazma konusunu oldukça tamamlamış olmak gerekiyor.

ODP’den yakın arkadaşım Selim Şumlu yazma konusunda Türkiye’nin en başarılı kalemlerinden birisidir. Fakat; bunu video karşısında geçip bahsedemiyor. Bir bakıyoruz Youtube’de web, bilgisayar ve İnternet alanlarında hiç bir temeli olmayan kişiler uzman şeklinde konuşuyor. Sorsanız 5 yıllık geçmişleri vardır. Fakat; Selim Şumlu gibi Google’yi ilk Türkçeleştirenlerden birisi olarak Youtube üzerinde bulunamıyor. 3-4 ay önce kendisine Youtube’de bilgilerini paylaşması konusunda teşvik ettim. Fakat; kendim kamera karşısına geçemiyorken bunu Selim’e belirtmem çok anlamlı durmadı.

Çok sevgili Cüneyt Özbilen abimin Bellek.net isimli projesi ise sevdiğim bir projedir. Teknoloji incelemesi şeklinde ilerleyecek olan Youtube + Web Sitesi birleşimiyle olaya el atacak. Nitekim 20 yıllık ciddi bir deneyimden bahsediyoruz. Cüneyt Özbilen‘nin bu denli önemli tecrübesi başarılı senaryo ve video incelemeleri doğuracaktır.

Aksaray Web Tasarımı ve Yazılım Ajansı Türk SEM

İstanbul’da Melih Dinar ile beraber başladığımız dijital reklam ajansı çalışması son günlerde yaşanan bazı gelişmeler sonrasında bir kanadını Aksaray’a taşıdı. Türk SEM olarak yazılım ve tasarım konusunda deneyimli iş ortaklarına sahibiz. E-Ticaret yazılımı olarak Türkiye’nin önemli ticaret yazılımlarından olan Tsoft ile beraber çalışmaktayız.

Türk SEM’de yer alan Aksaray Web Tasarım sayfasına giriş yaparak Türk SEM’e ulaşabilir ve ilgili aklınızdaki zor yazılım çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Türk SEM, Türk Search Enginer Marketing‘in kısaltılması olan SEM birleşik kelimesine sahiptir. Türk Arama Motoru Marketi anlamı taşımaktadır. Türk SEM olarak Türkiye’nin önemli bir çok firması ile çalıştık ve bu zamana kadar 100 milyon üstü reklam verdik.

Ajans olarak web üzerindeki en karışık yazılımlarınızı ekibimiz oldukça rahat kalkabilir. Aynı zamanda firmanızı yönetmek için otomasyon sistemlerine ihtiyacınız varsa bu konuda da oldukça güzel çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Türk SEM, 2020 itibariyle 18 yıllık tecrübeye sahiptir.

Aksaray’da Düğün Salonları Anketi

Aksaray Vera Gelinlik, Aksaray’da düğün salonlarıyla ilgili kendi ziyaretçilerine “Aksaray’da Vera Gelinlik Müşterilerine Hangi Düğün Salonunu Tavsiye Edersiniz?” sorusunu almış ve oldukça güzel sonuçlar çıkmış. 06.01.2020 tarihi itibariyle oylamaya tam olarak 103 Vera Gelinlik ziyaretçisi katılmış ve ortaya bir sıralama çıkmış.

Sıralama ve Sonuçlar

 • Kültürpark Gala Düğün Salonu (17%, 17 Oylar)
 • Altuntaş Düğün Salonu (14%, 14 Oylar)
 • Tappa Düğün Salonu (13%, 13 Oylar)
 • Liva Düğün Salonu (Liva Cafe) (13%, 13 Oylar)
 • Grand Bozoklu Düğün Salonu (11%, 11 Oylar)
 • Hanifi Yılmaz Düğün Salonu (7%, 7 Oylar)
 • İpekyolu Düğün Salonu (7%, 7 Oylar)
 • Dilara Düğün Salonu (4%, 4 Oylar)
 • Pırlanta Düğün Salonu (4%, 4 Oylar)
 • Saray Düğün Salonu (3%, 3 Oylar)
 • Alyans Düğün Salonu (3%, 3 Oylar)
 • Villa Düğün Salonu (3%, 3 Oylar)
 • Yalçınlar Düğün Salonu (2%, 2 Oylar)
 • Alyamey Düğün Salonu (2%, 2 Oylar)
Aksaray Gala Düğün Salonu

İlk sırayı Kültürpark Gala Deluxe Düğün Salonu elde etmiş. Onu sırasıyla Altuntaş Hotel’e ait düğün salonu, Tappa ve Liva takip ediyor.

Bkz. https://www.veragelinlik.com/category/dugun-salonlari/