www.veragelinlik.com

Türkiye ve Dünya'nın En Önemli Gelinlik Markaları Vera Gelinlik'te

Slide background

Batı Kapadokya Videoları

Kurumsal video çekimlerinizin yanı sıra Kapadokya'nın diğer yarısı Bati Kapadokya tanıtımlarını da üstlenmek arzusundayız. Bu noktada grubumuzla beraber çeşitli kısa ve tanıtıcı videolar çekeceğiz. Yine bu videolara Batı Kapadokya Video, sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kendi Çekim Videonuzu Gönderin

Videonuzu bize göndermek için iletişim bağlantısını kullanabilirsiniz.

Tahir Dinç Aksaray Fotoğraf Stüdyosu

Aksaray’da ki En Dikkat Çeken Eksiklik Nedir?

1 yıl 6 ay oldu Aksaray yerleşik olalı. Geçen zaman sürecinde gezmek için şöyle bir yola çıktığımızda genel olarak “Cafeler Caddesi – Büyük Bölcek Yolu – Cumartesi Pazarı Önü ve Tekrar Cafeler Caddesi” akışını takip edip 3 – 5 dakika arasında gezip bitirdiğimizi fark ettim.

Aksaray’dan ayrılıp tekrar İstanbul’a dönüş süresini ise 15 Kasım 2024 olarak planlıyoruz. O zamana kadar Vera Gelinlik çalışmalarını genişletirken, Mavi Seyahat ve Tatil Panosu süreçlerini de İstanbul’da başlatmış olacağım. Nitekim Mavi Seyahat tam olarak 13 yıldır deniz yolculuğu alanının öncü firmalarından olan Aborda Yatçılık ile çalışıyor. Bu 13 yıllık süreçte Aborda Yatçılık işletmecisi sevgili abim Cem Er işleri daha da büyütmeye karar verdik. Mavi Seyahat web sitesi maviseyahat.com ‘un çok daha kapsamlı bir süreç yaşaması için kritik bir çok yatırım fikrindeyiz.

Konu Aksaray’dı ve En Ciddi Eksikliği

Aksaray Belediyesi‘nin Aksaray’da ki çalışmaları özellikle Nüfus anlamında önemli yükseliş kayda değer bir başarı. Fakat; bu bir şehri güzelleştirmiyor. Bir şehri güzelleştiren sembollerdir, mimari tarzdır ve ışıklandırmalardır. Maalesef ışıklandırma konusunda oldukça yetersiz.

40 Metrelik yol üzeri alt geçitte yapılan Neon Aydınlatma oldukça güzel oldu. Fakat; yetersiz, öncelikle Aksaray’ın ışıklandırması için mimarlardan proje toplanması gerekiyor. Projeler arasında en doğru proje seçilip, Aksaray’ın önemli yerlerine bu ışıklandırmalar yapılmalı.

2021’in En İyi Modelleri Vera Gelinlik’te

Vera Gelinlik olarak en zahmetli kısımlardan olan ve yaklaşık 6 aydır dünya gelinlik modasını takip ettikten sonra yılın en iyi Gelinlik Modellerini Aksaray mağazasına getirtti. 20 farklı kendi alanında uzman stilistin modelleri şimdi Aksaray Vera Gelinlik‘te.

Çalıştığımız bir birinden değerli markaların tüm 2021 çalışmalarını inceledik. 2021 dantel modellemesi ve genel modası üzerine yaptığımız çalışmalar sonucunda 2021’de “Simli Gelinlik Modelleri” oldukça ön planda görünüyor.

Pamucak Mah. Büyük Bölcek Cad. No : 110 – Aksaray Vera Gelinlik

Yukarıdaki bağlantıyla yol tarifi alınabilir. 2021 sezonu gelinlik, nişanlık ve bindallı modellerinde hızlı davranarak size en uygun modeli şimdiden ayırtabilirsiniz.

Aksaray’ın Hızla Değişen Çehresi

Aksaray’da neredeyse 1.5 yılımızı tamamlıyoruz. Geçen bu 1.5 yıl Pandemi tarafından neredeyse evde geçti denebilir. Aksaray değişiyor ve bu değişimde kritik bazı hatalarda yapılıyor. Bu kritik hatalara sırasıyla beraber bakalım istiyorum.

Aksaray Belediyesi ve Aksaray Sivil Mimarisi

Aksaray’ın olabildiğince hızlı değişen çehresi son olarak Adliye karşısında yapımına başlayan “Cadde Park” ile merkez kavramını da değiştirmeye başladı. Geleceğin Aksaray’ın da merkez kavramı Kültürpark olacak gibi duruyor. Aksaray’ın değişen çehresine katkı sağlayan İnşaat firmaları ise şunlar;

  • Göktaş İnşaat
  • Tekno Yapı
  • Anadolu AŞ.
  • Asko Yapı

Olarak sayabiliriz.

Aksaray Belediyesi Enver Dinçer için maalesef mimari konuda üzerine düşen görevleri yerine getirdiğinden bahsetmek zor. Nitekim nüfus anlamında geliştiren ve İstihdamın artmasında katkı sağlayan Enver Dinçer, kendi dönemine rastgelen “Mantolama” zorunluğunu fırsata çevirmekte geç kaldı ve kalmaya devam ediyor.

Peki ne yapılacaktı, ne yapılmadı? Anelerimiz ve Adetlerimiz bizi biz yapan ülkemizin kişiliğidir. Anelerimiz ve Adetlerimize sahip çıkmak ve bunları yaşatmak zorundayız. Aynı şekilde geçmişimizle barışık olmalı ve daha da önemlisi geliştirmeliyiz. Geçmişin birikimlerini almayan ve geliştirmeyen her toplum başka kimliklere değişir ve yok olur.

Dış Cephe giydirme işin temeli muhteşem bir fırsattı. Enver Dinçer Bey, Aksaray’da hizmet veren mimarları ve inşaat firmalarını mantolama hizmeti veren tüm firmaları çağıracak ve kısa bir şekilde Aksaray’ın genel mimari özelliklerini “dış mantolamada nasıl kullanabiliriz?” sorusu yöneltecekti. Doğru beyinlerin doğru çalışması işlevsel anlamda Aksaray mimarisi için bir yol olduğunu gösterecektir. Elbette bu giydirme belli bir çerçevede olacağı için en uygun malzeme temini yöntemi de peşinden gelen doğal bir süreç. Kısaca Mantolama yapılacak evler dış görüntüde Aksaray mimarisini barındırırken, malzeme temininde de Aksaray Belediyesi öncü rol üstlenecekti.

Belediyenin taşınması hızlı şekilde halledilmesi gereken öncü konulardan birisi. Maalesef belediyenin taşınmaması dramatik bir sorun olarak merkezde yer alıyor. Park yeri yok, dar alanda yüzlerce insan ve eski yıpranmış bina.

Aksaray 2020 Değerlendirmesi

2019 sonları 2020 başlarında 17 yıllık İstanbul macerasını sonlandırıp Aksaray’a ailemle dönüş yapmıştık. Bu geçen yaklaşık 1 buçuk yılda Aksaray’da olmak keyifliydi. Fakat; İstanbul’dan ayrılmak düşündüğümden çok daha fazla zor bir kararmış. İstanbul’a da pandemi sonrası için dönüş her geçen gün daha da yükselen bir ihtimalde artıyor.

Aksaray Nüfus Değişimi

Şehirlere ait belediye başkanları için muhtemel en doğru başarı kriteri mevcut şehrin nüfus anlamında gelişimidir. Aksaray’da hızla değişiyor ve gelişiyor. Bir çok hususta doğruları ve maalesef yanlışları var. Fakat genel denkleme baktığımız zaman 2019 ‘dan 2020 yılına geçiş senesinde %1.60 oranıyla oldukça güzel bir nüfus artışı oldu. Bu artışta yaklaşık 7.000 kişilik yükselişe tekabül geliyor.

Bu son yükselişle beraber Aksaray artık 423.000 kişilik koskocaman bir aile.

Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer için de 2019 – 2020 senesi için yükselişle beraber başarılı bir yıl geçirdiğini belirtebiliriz. Fakat; geleceğe yönelik Aksaray Üniversitesi Geleceği konusunda bahsedilen yol alt yapılarının şimdiden atılması gerekir. Daha da önemlisi Türkiye’nin merkez noktasında bulunan Aksaray’ın artık tren yollarıyla bir şekilde kesişmesi de gerekli. Yol çok uzun lakin bildiğimiz Aksaray oldukça fazla değişti ve değişmeye de devam ediyor. 2 yıl daha Aksaray’da Vera Gelinlik gelişimi için emek harcadıktan sonra bir şekilde tekrar İstanbul’a ailemle dönüş yapacağız. O zamana kadar Aksaray ile ilgili olarak gördüğüm eksi ve artı yönleri hem kendi kişisel sitemde hem de yazarlarından birisi olduğum ulusal gazetelerden Yeni Birlik Gazetesinde yazmaya devam edeceğim.

Aksaray’ın Turizm Geleceği

Kendime ait ve içerik ekleyebileceğim panellerde Aksaray’a ait bir çok yazıyı kaleme aldım. Bunların milyonlarca kişi tarafından okunması ise oldukça mutluluk verici. Özellikle Türkiye’nin en çok okunan Tatil Rehberlerinden Tatil Panosu üzerinde bir çok yazı yazdım. Bir çok sevdiğim Youtuber ve Gazeteci tanıdıklarımı da bu süreçte Aksaray çekimleri için davet ettim. 2 yıl da Aksaray ile ilgili ve Ihlara ile ilgili bir çok Video çekildi daha da çekilmesi için çalışıyorum. Özellikle Türkiye’nin Vadileri konusunda Ihlara Vadisi için ciddi bir çekim merkezi kurma çalışması içerisindeyim.

Vera Gelinlik tanıtımları için Konya, Kayseri, Niğde ve Nevşehir’de “Türkiye’nin En Güzel Şehri Aksaray” olarak gerçekleştirilen reklamlarda 6.259.520 kere görüntülenme elde etti. Gelecek seneki çekimlerde Aksaray’ın önemli yerlerini dahil ettiğimiz muhteşem bir reklam filmi oluşturarak Ankara‘yı da dahil ederek 20 milyon ağırlıkta bir görüntülenme hedefliyoruz.

Aksaray ve Kimlik Süreci

Maalesef Aksaray için net bir “şu şehridir” demek çok zor veya şunu en iyi bulabileceğiniz şehir demekte çok zor. Çünkü kimlik üzerine net çalışmalar yok. Varsa da çok cılız. Bu konuda daha net tabirler kullanmak gerekli. Öncelikle Aksaray tam anlamıyla gerçek bir dağ şehridir. Hasandağı markası demek Aksaray şehri demektir. Bu konuda net özdeşleşme şarttır. Kültürel değerleriyle beraber Aksaray aslında gerçek anlamda turizm çekim merkezi olabilir. Batı Kapadokya, Hasandağı, Yunus Emre, Ihlara Vadisi, Selime ve Tuz Gölü birleşim noktası. Bunların doğru bir sunumu ile 3 günlük bir gezi planı çıkartılabilir. İlgili doğru bir planlama süreci ile bu tur planı büyük acentalara çeşitli teşvikler oluşturularak satış ve pazarlamaları gerçekleştirilebilir. Bu konuda da İstanbul’da 15 yılda ciddi bir çevreye sahip oldum. Çeşitli acentaların programlarına “Anadolu’nun Kalbi” gibi bir programla Aksaray gezisi düzenlenebilir.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Twitter üzerinden Sivas Valisi ile Malaklı – Kangal atışması muhteşem oldu. Evliya Çelebi elbette Seyahatnamesinde Anadolu Aslanı olarak Malaklı‘yı işaret etmiştir. Bence Aksaray Malaklısının isminin Anadolu Aslanı olarak değiştirilmesi ve genel olarak kullanımlarda bu şekilde kullanılması sağlanmalıdır. Aksaray valimizin bu katkısının ve inandığı husustaki duruşunun devam ederek tüm mevcut erişimlerindeki mecralarda Anadolu Aslanı olmasını temenni ediyorum.

Konya Gelinlik İçin Doğru Seçenek Neresi?

Öncelikle ömür boyu mutluluklar diliyorum. Hayat bir birinden farklı zorluklar çıkartsa da karşımıza hepsinin üstesinden gelebilmeniz temennisindeyim. Evlilik doğası itibariyle zor bir süreç bir çok karar almanız gerekiyor. Bunların arasında da gelin adayı için en meşaketli olan ise “Gelinlik” seçimidir.

Düğünde günün sonunda akılda kalan en önemli husus gelinlik oluyor. Bunun bilinci ile Aksaray‘da hizmet veren “Vera Gelinlik” sadece Türkiye değil dünyanın bir çok önemli markasının önemli modellerini mağazalarına getirmekteler. Aksaray konum olarak Konya ve Kayseri’ye yaklaşık 1 buçuk saatlik bir mesafeye sahip. Bu sebeple bu kritik ulaşım kolaylığından dolayı Aksaray’da açıldı.

konya city sunrise

Vera Gelinlik hizmet bölgeleri : Konya, Kayseri, Niğde ve Nevşehir’dir. Konya ile ilgili güncellemeleri ise Konya Gelinlik sayfasında paylaşmaktalar

Tahir Dinç

Youtube Gelişmesi

Vera Gelinlik Mağazası ile ilgili güncel gelişmeleri Youtube Vera Gelinlik kanalında takipçileri ile paylaşıyorlar.

2020 Özeti

Konya Nişanlık ve Konya Bindallı Modelleri

Vera Gelinlik mağazasında bir birinden özel Nişanlık ve Bindallı modelleri de yer almaktadır. Web sitemiz üzerinden ilgili ürünler için özel bir kısım oluşturduk ve burada her yıla ait koleksiyonumuzu paylaşıyoruz.

Aksaray Mobilyacıları ve Düğün Paketleri Rehberi

Son dönemlerde kadromuzla hız verdiğimiz Gelinlik.org çalışmasında Gelinlik Mağazaları yanı sıra diğer düğün alışverişi firmaları üzerine de kategorilerde eklemeler yapıyoruz. Elbette Ankara ve İstanbul için bir çok çalışmamız var. Fakat; Aksaray kendi bölgemiz ve tam anlamıyla web ortamına düğün alışveriş rehberini oluşturmak gayretindeyiz.

Oldukça çalışkan bir kadromuz var ve biz hız kesmeden Türkiye çapında çalışmalar yapıyoruz. Aksaray Mobilya üzerine Düğün Paketleri sunan firmaları listeliyoruz. Düğün paketleri içeriğinde neler var bunlardan da ilgili sayfada bahsetmeye çalışıyoruz.

Aksaray Düğün Paketleri

Gelinlik.org hem Ankara Gelinlik sektöründe hem de İstanbul Düğün Salonları listeleme özelliğinde oldukça başarılı işler yapıyor. İlk mağaza rehberini ise Aksaray’da oluşturuyor. Eksiksiz şekilde tüm Aksaray’da evlenecek çiftlerimiz için en doğru düğün paketlerini listelemeye çalışacağız.

Yukarıda paylaştığımız Gelinlik.org Aksaray Mobilyacılar bağlantısı aracılığıyla Düğün Paketlerini İnceleyebilirsiniz. Kapsamlı bir incelemeyle düğün paketlerini sizler için Gelinlik.org ‘da paylaşıyor olacağız.

Ankara Düğün Hazırlığı ve Gelinlik Seçimi

Gelin adayları için gelinlik seçimi düğündeki en zor karar verdikleri en önemli husustur. Binlerce gelinlik modeli arasında kendisine en uygun olanı seçmek zorundalar. Fakat profesyonel işletmeler kişinin vücut tipine göre seçenekleri en doğru şekilde daraltırlar. Ankara‘da gelinlik seçimi konusunda araştırma yapan gelin adaylarımıza en doğru stilistlerle çalışmaları gerektiğini tavsiye edebiliriz.

Gelinlik seçiminde aklınızdaki modeli Ankara’da bulamadıysanız İzmir Gelinlik Fabrikaları arasından birisini de seçip özel dikim yaptırabilirsiniz. Fakat; en doğru ölçü ve model anlaşması için Ankara Moda Evleri arasından birini seçerek Gelinlik Özel Dikim hizmeti de alabilirsiniz.

Ankara Gelinlik

Ankara Gelinlik Mağazası Seçimi

Ankara gelinlik alternatifi olarak oldukça önemli seçeneklere sahip. Bir çok gelinlik markası şubesine Ankara’da ulaşabiliyor haldesiniz. Koleksiyonlarını incelemek ve modellerini görmek için mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Araştırmalarınızda yine Instagram Ankara Gelinlik Etiket listesine de göz atabilirsiniz. İlham verici bir çok modele Instagram üzerinden de ulaşmanız mümkün.

Malatya Gelinlik Rehberi ve Mağazaları

Battal Gazi’nin memleketi Malatya Gelinlik mağazaları hakkında bir yazı kaleme alalım istedim. Eşimin memleketi Malatya’ya özel olarak ilgi gösteriyoruz. Gelinlik.org olarak tüm düğün firmaları listeleyeceğiz. Elbette uzun ve zor bir süreç, fakat; bu konuda iyi bir kadromuz var.

Gelinlik.org ‘da Gelinlik Mağazaları Listesi

Ankara‘dan sonra tüm mağazaları listeleyeceğimiz 2. şehrimiz Malatya planlarımız arasında yer alıyor. Tüm listelediğimiz Malatya Gelinlik Mağazaları listesine ulaşarak şu ana kadar listelenen tüm mağazaları görebilirsiniz. Genel itibariyle ilk sıralamaya çalıştığımız mağazalar Malatya Gelinlik sektörünün öncü firmaları olması için çalıştık.

Eksik olduğunu düşündüğünüz Malatya Gelinlik mağazası varsa lütfen Gelinlik.org sistemine ekleyiniz.

Sırayla Gelinlik Mağazaları, Düğün Salonları, Fotoğrafçılar ve Organizasyon firmalarına yer vereceğiz. Bu konuda ki çalışmalarımıza siz de katılabilirsiniz.

Aksaray Düğün Fotoğrafçısı Rehberi

2005 yılında Türkiye’nin en çok okunan Tatil Rehberi Tatil Panosu‘nu açtığım günden bu yana fotoğraf çekmeye özel bir ilgim oldu. Portre fotoğrafçılığından ziyade manzara ve otel fotoğraf çekim çalışmaları yaptım. 2010 yılları civarında almış olduğum Canon 450D ilk acemiliğimi attığım makinemdi. Daha sonraları Canon devam ettim ve Canon 3D Mark 2‘yi aldım. Canon 450D giriş seviyesiyken, 3D Mark 2 üst seviye bir makineydi. Giriş seviyesinden üst seviye makineye geçtiğimde ilk süreçlerde oldukça zorlandım. Şu an fotoğrafçılığı sadece hobi olarak gerçekleştiriyorum.

Bir süre önce önemli bir dergi çalışmamız kendi serüvenini yaşamak için web dünyasına adım atmıştı. İlk adımından bu yana Gelinlik.org ‘un önemli bir yükseliş ivmesi var. Bu yükseliş ivmesini hiç bozmadan şehir şehir tüm düğün firmalarını listelemeye devam etmek istiyoruz.

Bir süre önce Aksaray‘da hizmet veren düğün firmalarını listelemeye de başladık. İlk firması doğal olarak Vera Gelinlik oldu. Gelinlik mağazalarının yanı sıra “Düğün Fotoğrafçılarını” listelemek için bölüm oluşturduk. İlgili Listeye Gelinlik.org Aksaray Fotoğrafçıları kısmından gidebilirsiniz.

Kapadokya’nın önemli bir parçası olan Aksaray, düğün fotoğraf çekimi içinde doğal olarak bir çok önemli yere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de hem Balayı hem de düğün fotoğraf çekimi için daha iyi bir yer düşünemiyorum.

Hedef Değişikliği Mesele New York Gelinlik

İşin temelinde ülkemiz dünyanın önemli stilistlerini barındıran tekstil ülkesi. Bu zamana kadar ihracat arzusuyla turizmde varlık çalışması yaptım, bazı taşları yerinden oynatmam gerektiğinde ise bu hayal tekstil olarak yeniden şekillendi.

Gelinlik üzerinde Ferhat Altay ile bir çok yazılım yazdık. İlgili yazılım sürecinde Fransa, Amerika ve İngiltere üzerinde düğün alışveriş portallarını inceledik. Şu an gelmiş olduğumuz yazılım seviyesinde her hangi bir çalışma göremedik. Bu sebeple Türkçe yaptığımız çalışmayı ilk olarak İngilizce ve ilk bölgesel çalışmasını da New York olarak belirledik. İlgili çalışmanın gelişim süreci bizi muhteşem heyecanlandırıyor.

Mağazalar + Mağazada Bulunan Modeller + Stistler + Stilist Puanlamaları + Markalar + Marka Puanlamalar + Yapay Zeka ve Content Marketing süreciyle bekle bizi New York. %70‘lik kısmını tamamladığımız yazılımın arayüzünde değişikliğe giderek İngilizce yayına vereceğiz. İlk çalışmamız New York’ta hizmet veren Gelinlik Mağazaları ile ilgili tüm public verileri paylaşmak. Daha sonrasında yazılımımızın can alıcı noktası devreye girecek ve bir şekilde başarıya ulaşacağız.

Elbette olay çok zor. Büyük bir pazar ve oradaki varlık çalışmamız çok enerji isteyecek. Rekabetinde oldukça yorucu olacağı kesin. Ama biz en iyiyi ortaya koyarsak neden olmasın.

İyilik Yap Evren Ödesin

İnsanlığa yapacağınız her katkı başlangıç noktasına dönme eğilimindedir. Bu kesin ve kati bir ifadedir. İlk web sitesi tasarlamaya başladığımda insanların istediği bilgiyi olabildiğince hızlı şekilde kullanıcılara ulaştırmaktı. Bu şekilde geçen yıllarda bir çok fırsat elime geçse de o yüksek meblalarda gelirlere maalesef kavuşamadım. Fakat; şu kesin bir ifade ki hedefinde başarı yatması en temiz hedef.

Ankara Gelinlik Meselesi

İç Pazarda bazı önemli gelişmeler oluyor. Bunların başında piyasayı daha net anlamak için Gelinlik ve Organizasyon isminde Gelinlik.org web sitesini aktif hale getirdik. Bu şekilde iç piyasadan alacağımız dönütlerle yurtdışında daha başarılı çalışmalara imza atabileceğiz. İlgili çalışmalarla ilgili öneri ve talepleriniz olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.