www.veragelinlik.com

Türkiye ve Dünya'nın En Önemli Gelinlik Markaları Vera Gelinlik'te

Slide background

Batı Kapadokya Videoları

Kurumsal video çekimlerinizin yanı sıra Kapadokya'nın diğer yarısı Bati Kapadokya tanıtımlarını da üstlenmek arzusundayız. Bu noktada grubumuzla beraber çeşitli kısa ve tanıtıcı videolar çekeceğiz. Yine bu videolara Batı Kapadokya Video, sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kendi Çekim Videonuzu Gönderin

Videonuzu bize göndermek için iletişim bağlantısını kullanabilirsiniz.

Aksaray’ın Hızla Değişen Çehresi

Aksaray’da neredeyse 1.5 yılımızı tamamlıyoruz. Geçen bu 1.5 yıl Pandemi tarafından neredeyse evde geçti denebilir. Aksaray değişiyor ve bu değişimde kritik bazı hatalarda yapılıyor. Bu kritik hatalara sırasıyla beraber bakalım istiyorum.

Aksaray Belediyesi ve Aksaray Sivil Mimarisi

Aksaray’ın olabildiğince hızlı değişen çehresi son olarak Adliye karşısında yapımına başlayan “Cadde Park” ile merkez kavramını da değiştirmeye başladı. Geleceğin Aksaray’ın da merkez kavramı Kültürpark olacak gibi duruyor. Aksaray’ın değişen çehresine katkı sağlayan İnşaat firmaları ise şunlar;

  • Göktaş İnşaat
  • Tekno Yapı
  • Anadolu AŞ.
  • Asko Yapı

Olarak sayabiliriz.

Aksaray Belediyesi Enver Dinçer için maalesef mimari konuda üzerine düşen görevleri yerine getirdiğinden bahsetmek zor. Nitekim nüfus anlamında geliştiren ve İstihdamın artmasında katkı sağlayan Enver Dinçer, kendi dönemine rastgelen “Mantolama” zorunluğunu fırsata çevirmekte geç kaldı ve kalmaya devam ediyor.

Peki ne yapılacaktı, ne yapılmadı? Anelerimiz ve Adetlerimiz bizi biz yapan ülkemizin kişiliğidir. Anelerimiz ve Adetlerimize sahip çıkmak ve bunları yaşatmak zorundayız. Aynı şekilde geçmişimizle barışık olmalı ve daha da önemlisi geliştirmeliyiz. Geçmişin birikimlerini almayan ve geliştirmeyen her toplum başka kimliklere değişir ve yok olur.

Dış Cephe giydirme işin temeli muhteşem bir fırsattı. Enver Dinçer Bey, Aksaray’da hizmet veren mimarları ve inşaat firmalarını mantolama hizmeti veren tüm firmaları çağıracak ve kısa bir şekilde Aksaray’ın genel mimari özelliklerini “dış mantolamada nasıl kullanabiliriz?” sorusu yöneltecekti. Doğru beyinlerin doğru çalışması işlevsel anlamda Aksaray mimarisi için bir yol olduğunu gösterecektir. Elbette bu giydirme belli bir çerçevede olacağı için en uygun malzeme temini yöntemi de peşinden gelen doğal bir süreç. Kısaca Mantolama yapılacak evler dış görüntüde Aksaray mimarisini barındırırken, malzeme temininde de Aksaray Belediyesi öncü rol üstlenecekti.

Belediyenin taşınması hızlı şekilde halledilmesi gereken öncü konulardan birisi. Maalesef belediyenin taşınmaması dramatik bir sorun olarak merkezde yer alıyor. Park yeri yok, dar alanda yüzlerce insan ve eski yıpranmış bina.

Tahir

About Tahir

İstanbul'da Turizm, Reklam ve Gazetecilik yaptım. Günümüzde (2020 - Şimdi) Aksaray'da Veragelinlik.com ve Türk SEM Üzerinde Çalışmalarıma Devam Ediyorum.

Leave a comment