www.veragelinlik.com

Türkiye ve Dünya'nın En Önemli Gelinlik Markaları Vera Gelinlik'te

Slide background

Batı Kapadokya Videoları

Kurumsal video çekimlerinizin yanı sıra Kapadokya'nın diğer yarısı Bati Kapadokya tanıtımlarını da üstlenmek arzusundayız. Bu noktada grubumuzla beraber çeşitli kısa ve tanıtıcı videolar çekeceğiz. Yine bu videolara Batı Kapadokya Video, sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kendi Çekim Videonuzu Gönderin

Videonuzu bize göndermek için iletişim bağlantısını kullanabilirsiniz.

Mercedes Benz Radyo Yayını

108.4 ‘ün açık olduğu dakikalarda radyo’da Aksaray kelimesini duyunca dinlemeye başladım. Hatta yolu uzattığımı bile belirtebilirim. Radyoya biraz daha kulak verdiğimde Mercedes Benz’in 300.000. kamyonunu üretimi şerefine ilgili radyoyla ortak yayını varmış, “Vay dedim bu dinlenir.

1986’dan günümüze Aksaray’da üretim yapan Mercedes Benz bir şekilde Aksaray şehrinin büyümesinde tetikleyici güç oldu. Ağır sanayiye dünyanın mega markalarından Mercedes ile girişte ayrı bir keyif olmalı.

Mercedes ile Aksaray kamyon üretiminde ortak paydada buluşmasından bu yana uzun yıllar geçti. Bir çok emekçinin emekleriyle muhteşem ürünler ortaya koydular ya peki Aksaray?

Şunu maalesef belirtmeliyim ki kültürel, sportif, mimari ve toplumsal hiç bir kısımda yoklar. Aksaray’ın büyümesinde dinamo etkisi yapıp hiç bir kalıcı kültürel etkide bulunmaması garipsediğim bir durum.

İşin temelinde burada yerel halkın bir katkı durumu olmalı yani Mercedes’e proje sunmalı. Örneğin;

  • Kamyon Cafe – Geniş ve geniş bir alanda rahat kamyon park alanları, duş imkanı, japonya tarzı küçük otel veya bungalow ote ya da ne bileyim Kamyon kültüründe bir kültürel alan. Bu fikir absürt olduğunu farz ediyorum.
  • Mercedes Benz Aksaray Spor – Aksarayspor’un yönetimi için daha doğru bir kurum Aksaray’da sanırım yok.
  • Konser – Bir çok ünlü arkadaşım ve direk iş ortaklığı yaptığım Müzik Ajansları ile görüşmelerim sürüyor. Vera Gelinlik olarak Aksaray’da her yıl konser planlarımız var. Nitekim Aksaray’ı kültürel anlamda geliştirmek ve aktivite çeşitliliğini artırmak kendi kendine olmuyor. Bunun için bizlerinde bir şekilde bir katkı sağlamamız lazım. Bu konuda ki çalışmalarımıza Mercedes Benz’te katkı sağlarsa ne güzel olurdu.
  • Kalıcı Eser – Ben bilmiyorda olabilirim, Aksaray’da Mercedes Benz tarafından finanse edilen bir kurum sanırım yok. Ne olabilirdi; Aksaray üniversitesi içerisinde veya şehrin uygun bir noktasında “Kamyon Müzesi” olabilirdi. İlkokul’da çocukların gezdirildiği, ders programı içerisinde resim dersinde geleceğin kamyonunu çizmek dersi olan, yakından uzağa dersinde ise Kamyonların kullanım alanlarının tartışıldığı bir katkılar sistemi. Nede olsa Mercedes’in kamyon teknolojisine yön veren Aksaray fabrikası. Aksaray fabrikası insanları marstan gelmiyor. Aksaray’da yetişiyor, temele şimdiden inmek gelecekte nasıl bir katkı sağlar bilinmez.

velhasıl Aksaray’ı bugünlere gelmesindeki en önemli güç olan Mercedes Benz’in daha gelişmiş bir şehir olması içinde hala üzerine düşen görevler var. Nitekim yaşadığımız çevreyi güzelleştirmez isek bu bizi nasıl bir insan yapar. Dünyanın en iyi kamyonlarını üretirken, Aksarayspor’un da şampiyon olması ne güzel olurdu.

Tahir

About Tahir

İstanbul'da Turizm, Reklam ve Gazetecilik yaptım. Günümüzde (2020 - Şimdi) Aksaray'da Veragelinlik.com ve Türk SEM Üzerinde Çalışmalarıma Devam Ediyorum.

Leave a comment